فروشگاه اینترنتی روفرشی و فرش نساج باشی

چرا روفرشی کرمی رنگ پرطرفدار است؟

روفرشی کرمی رنگ

فرش به خانه روح می بخشد. روفرشی هم که وظیفه حفاظت از فرش را برعهده دارد و اکثر اوقات بر روی فرش و مقابل دید قرار دارد، بر زیبایی فضای منزل بسیار تاثیرگذار است. به همان میزان که انتخاب رنگ فرش اهمیت زیادی دارد در انتخاب رنگ روفرشی هم باید به فاکتورهای مختلفی توجه داشت. فرقی ندارد روفرشی کرمی رنگ می پسندید یا قرمز یا حتی آبی فیروزه ای؛ در هر صورت انتخاب رنگ روفرشی می تواند روح فضا را تغییر دهد.

اهمیت رنگ در دکوراسیون داخلی منازل بر کسی پوشیده نیست. انتخاب صحیح رنگ هر کدام از وسایل برای داشتن یک چیدمان مناسب ضروری است. اکثر افراد هنگام خرید روفرشی به دنبال خرید محصولی با رنگ کرم می گردند. باید گفت روفرشی های با زمینه کرم بسیار پرطرفدار هستند.

روفرشی کرمی رنگ اگرچه معایبی نیز دارد اما با این حال توانسته در صدر فروش روفرشی قرار گیرد. این یعنی هم تولید این زمینه رنگی بیشتر است و هم تقاضا نسبت به آن فراوان تر بوده است. دلایل مختلفی برای محبوبیت این رنگ برای روفرشی وجود دارد که در این مطلب به تعدادی از آنها اشاره می کنیم.

چشم نواز بودن رنگ کرمی

بسیاری از رنگ ها چشم را خسته کرده و حتی می توانند در طولانی مدت احساس بدی به فرد منتقل کنند. فرش و روفرشی از جمله وسایل مهم در دکوراسیون داخلی هستند که علاوه بر زیبایی باید حس آرامش را به افراد منزل منتقل کنند. رنگ کرم باعث خستگی چشم نمی شود و باعث آرامش و تسکین آن خواهد شد. از این جهت استفاده از روفرشی با این رنگ برای منزل بسیار مناسب است.

چشم نواز بودن روفرشی کرمی باعث می شود تا از آن خسته نشوید و نیازی به برداشتن آن از روی فرش نباشد. به ویژه اگر روفرشی کرم کش دار بخرید که به صورت ثابت بر روی فرش قرار می گیرد و تکان نمی خورد. روفرشی های شانل کش دار بهترین گزینه برای این منظور هستند.

خنثی بودن رنگ کرم

رنگ کرمی جزو رنگ های روشن و جذاب محسوب می شود. این رنگ حاصل ترکیب دو رنگ سفید و زرد است. بیشتر بودن رنگ سفید در برابر زرد باعث می شود رنگ کرم در دسته رنگ های خنثی قرار بگیرد.

در صورتی که زردی رنگ کرم بیشتر از سفید آن باشد می توان آن را در دسته رنگ های گرم قرار داد. در هر صورت کرم چه رنگ خنثی باشد چه رنگ گرم می تواند با بیشتر رنگ ها ترکیب مناسبی ایجاد کند.

بزرگتر و نورانی دیده شدن فضا

استفاده از روفرشی های کرم رنگ برای فضاهای کوچک بسیار مناسب است. در حقیقت روشن تر بودن کف منزل باعث می شود فضا بزرگتر و نورانی تر دیده شود. بنابراین روفرشی های کرمی رنگ برای آپارتمان های کوچک بسیار کاربردی هستند.

یکی از دلایلی که از روفرشی کرمی رنگ برای اتاق خواب و اتاق کودک استفاده می شود این است که اصولا اتاق ها فضای بسته ای دارند. استفاده از روفرشی با این زمینه رنگی باعث بزرگتر شدن و دلبازتر شدن آن می شود.

کاربرد رنگ کرم در دکوراسیون داخلی منزل

همان طور که اشاره شد رنگ کرم از ترکیب دو رنگ زرد و سفید به دست می آید که نه سردی رنگ سفید را دارد و نه به گرمی رنگ زرد است. در حالی که روشنی رنگ سفید و گرمابخشی رنگ زرد را به همراه دارد. اکثر افرادی که تمایلی به استفاده از رنگ سفید در دکوراسیون داخلی منزل خود ندارند به سراغ رنگ کرم می روند. این رنگ قدیمی نمی شود و همواره طرفداران خود را دارد. بنابراین با خیال راحت می توان این رنگ را برای زمینه فرش و رفرشی انتخاب کرد؛ چراکه دیگر اجزاء دکوراسیون داخلی نیز با آن هماهنگ هستند.

به طور کلی وقتی روفرشی با این رنگ خریداری می کنید، احتمال اینکه بتوانید آن را با انواع دکوراسیون داخلی هماهنگ کنید بسیار زیاد است. همین موضوع کمک می کند تا روفرشی همیشه برایتان کاربرد داشته باشد. حتی برای فروش روفرشی به صورت دست دوم نیز راحت تر خواهید بود!

استفاده از رنگ کرم برای پذیرایی منزل

رنگ کرم یک پس زمینه مناسب برای اکثر رنگ ها به شمار می رود. به همین دلیل برای استفاده در پذیرایی منزل انتخاب بسیار مناسبی است. در صورتی که فضای پذیرایی شما بزرگ است توصیه می شود از روفرشی هایی با رنگ کرمی تیره تر استفاده کنید. در حالی که روفرشی با رنگ کرم روشن برای پذیرایی با ابعاد کوچک مناسب است.

به طور کلی سالن پذیرایی به ویژه در عدم حضور مهمان باید فضای گرم خانوادگی را ایجاد کند. استفاده از روفرشی کرمی به ویژه کرم با تونالیته تیره تر، کمک می کند تا این فضا بهتر ایجاد شود.

استفاده از روفرشی کرمی برای اتاق خواب

برای اتاق خواب بهتر است از روفرشی با این رنگ با طیف تیره تر استفاده کرد. کرم روشن به دلیل شباهت زیاد به رنگ سفید سردی آن را دارد و به همین جهت برای استفاده در اتاق خواب انتخاب مناسبی نیست.

 با این حال اگر رنگ دیوارهای اتاق خواب و همچنین اجزائی مثل تخت، میز آینه، قاب ها و… شامل رنگ های تیره و تند هستند، استفاده از کرمی روشن نیز می تواند گزینه مناسبی باشد.

معایب استفاده از رنگ کرمی در روفرشی

در این مطلب راجع به دلایل محبوبیت روفرشی های کرم رنگ صحبت کردیم؛ البته که استفاده از این رنگ معایب خود را نیز دارد. در کل رنگ های روشن برای فرش و روفرشی ظاهر زیبایی به منزل می دهد اما به سرعت چرک شده و آثار لکه به وضوح در آن دیده خواهد شد.

بنابراین در هنگام خرید روفرشی کرم رنگ حتما به این نکته توجه داشته باشید که احتمالا بیشتر از روفرشی های تیره تر نیاز به شستشو پیدا می کنند. البته شستشوی روفرشی در منزل کار ساده ای است و اگر وزن زیادی نداشته باشد می توان آن را داخل ماشین لباسشویی انداخت. دقت داشته باشید که در صورتی که روفرشی کرمی رنگ شما لکه شد به سرعت اقدام به لکه گیری کنید تا اثر آن به کلی برطرف شود.

به طور کلی روفرشی کرمی رنگ برای خانه هایی که حیوانات خانگی یا بچه خیلی کوچک دارند توصیه نمی شود. نگر اینکه از روفرشی های کرمی با زمینه شلوغ استفاده کنید.

اشتراک گذاری:

در telegram به اشتراک بگذارید
Telegram
در whatsapp به اشتراک بگذارید
WhatsApp
در pinterest به اشتراک بگذارید
Pinterest
در linkedin به اشتراک بگذارید
LinkedIn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی ما

جدیدترین مقالات مجله نساج باشی

از جدیدترین اتفاقات مطلع شوید

عضویت در خبرنامه نساج باشی

جدیدترین اطلاعات، تخفیف ها، کمپین ها و مسابقات را در ایمیل خود دریافت کنید

مقالات مرتبط

فروشگاه
0 علاقه مندی
0 آیتم سبد خرید
حساب کاربری