فروشگاه اینترنتی روفرشی و فرش نساج باشی

پادری چاپی چیست؟ | نسل جدید پادری ها را بشناسید

پادری چاپی چیست؟

پادری چاپی از جمله جدیدترین پادری های ارائه شده در بازار است. این نوع پادری به دلیل تنوع بسیار بالا و جذابیت تصاویر به کار رفته در آن، طرفداران زیادی پیدا کرده است و روز به روز نیز بر آن ها افزوده می شود. امروزه در بسیاری از فروشگاه های فرش، موکت و روفرشی، انواع پادری چاپی عرضه می شود که فروش بسیار بالایی نیز به خود اختصاص داده است. با این حال هنوز برخی نمی دانند که پادری چاپی چیست؟ و چطور تولید می شود؟

 قبل از خرید انواع پادری بهتر است با مدل های مختلف آن آشنا شوید. یکی از انواع این مدل ها پادری چاپی است. همانطور که گفته شد پادری چاپی چند سالی است که رونق بسیار زیادی پیدا کرده است. علاوه بر این کیفیت پادری چاپی روز به روز افزایش پیدا می کند وهمین موضوع باعث شده تا فروش آن نیز بیشتر شود.

 در این مطلب به صورت خلاصه به این موضوع می پردازیم که در پادری چاپی چیست؟ و چه اطلاعاتی باید در مورد این نوع پادری پر استفاده و محبوب داشته باشیم. البته در مطالب مختلف دیگر به نکات خرید پادری چاپی و نحوه مراقبت از این نوع پادری ها به صورت مفصل اشاره خواهیم کرد.با این حال در این مطلب نیز به صورت کامل و خلاصه به برخی از این موارد اشاره خواهد شد.

پادری چاپی چیست؟ 

به پادری هایی که به روش های مختلف بر روی آنها چاپ انجام می شود، پادری چاپی می گوییم. این پاسخ کوتاه و دقیق نسبت به این سوال است که پادری چاپی چیست؟ اما اگر بخواهیم دقیق‌تر به معرفی پادری چاپی بپردازیم باید به جنبه های مختلف این نوع محصول دقت کنیم.

پادری های چاپی عموماً از یک لایه رویی یک لایه زیرین تشکیل شده‌اند. لایه رویی این قابلیت را دارد که بر روی آن چاپ انجام شود. البته تکنولوژی چاپ بر روی پادری، بسیار پیشرفته است. اگر از تکنولوژی های قدیمی برای چاپ بر روی پارچه پادری استفاده شود، ماندگاری رنگ چندان زیاد نبوده و ممکن است پادری قابل شست و شو نباشد.

جنس پادری چاپی چیست؟

جنس پادری چاپی وابستگی زیادی به پارچه رویی آن دارد. عموما پارچه قابل چاپ علاوه بر اینکه باید کیفیت بالایی داشته باشد، باید نرم و لطیف بوده و باعث اذیت کردن پا نشود. متریال های مختلفی برای تولید پارچه پادری چاپی استفاده می شود اما از بهترین متریال ها برای تولید پادری چاپی می توان به نخ شانل اشاره کرد. نخ شانل هم لطافت فوق العاده عالی و مناسبی دارد و هم کیفیت بی نظیری را به خود اختصاص داده است. در نتیجه استفاده از نخ شانل باعث می‌شود تا کیفیت پادری نیز افزایش پیدا کند.

البته برای تولید پادری چاپی از نخ های دیگر نیز استفاده می شود. نمی‌توانیم بگوییم پادری هایی که با نخ های دیگر تولید شده‌اند کیفیت مناسبی ندارد. با این حال بد نیست در هنگام خرید پادری چاپی به نوع نخ به کار رفته در آن توجه کرده و مطمئن شوید که کیفیت بالایی داشته باشد.

چاپ پادری چاپی چطور انجام می شود؟

همانطور که گفته شد جنس لایه رویه پادری چاپی از پارچه است. در نتیجه برای چاپ روی این پارچه باید از دستگاه های چاپ و رنگ های استفاده شود که امکان تثبیت شدن بر روی پارچه را داشته باشد. به همین علت است که تکنولوژی چاپ روی پارچه پادری یک تکنولوژی خاص و پیشرفته محسوب می شود.

دستگاه چاپ روی پارچه پادری یک دستگاه بسیار بزرگ است که رول پارچه بافته شده به رنگ سفید در ورودی آن قرار دارد. این پارچه ها به صورت ادامه دار درون دستگاه چاپ رفته و چاپ بر روی پارچه انجام می شود. در قسمت خروجی پارچه ها بعد از خشک شدن چاپ به کمک فن دستگاه چاپ، به صورت رول شده جمع آوری می شوند.

 همانطور که میدانید ابعاد پادری ابعاد کوچکی است. اما عرض دستگاه چاپ روی پادری زیاد بوده و رول پارچه نیز عریض است. به همین علت در هر ردیف چند پادری قرار گرفته و پس از اتمام چاپ برش میخورد تا مراحل نهایی برای تولید پادری طی شود.

پادری چاپی چطور فرم می گیرد؟

وقتی در مورد چاپ بر روی پارچه پادری صحبت می کنیم، برخی گمان می‌کنند که پادری چاپی نوعی پارچه است که ضخامت کمی داشته و به راحتی جمع می شود. البته در درجه اول باید به این موضوع توجه داشته باشید که جنس نخ این پادری بسیار ضخیم بوده و همین موضوع باعث می‌شود تا یک پارچه ضخیم تولید شود. با این حال این ضخامت همچنان کافی نیست و باید فکر دیگری برای این موضوع شده باشد.

 در پشت پادری چاپی از یک لایه پلاستیکی استفاده می شود تا ضخامت پادری افزایش پیدا کرده و فرم بگیرد. کیفیت این لایه پلاستیکی اهمیت بسیار زیادی داشته و در کیفیت پادری چاپی نقش بسزایی دارد. پادری های باکیفیت از لاتکس برای پشت پادری استفاده می کند.

 این لایه لاتکس یا پلاستیکی علاوه بر فرم دادن به پادری چاپی، جلوی لیز خوردن آن را بر روی سرامیک یا کفپوش های مختلف می گیرد. یکی از ویژگی‌های مهم پادری های چاپی در حقیقت همین سر نخوردن آن است. ویثژگی که بسیاری از پادری های فرشی ندارند.

علت محبوبیت پادری چاپی چیست؟

حالا که با ویژگیهای پادری چاپی آشنا شدیم، بد نیست اطلاعاتی در مورد علت محبوبیت پادری چاپی به دست آوریم. بهتر از افراد برای شان این سوال مطرح است که به دلیل محبوبیت پادری چاپی چیست؟ چه اتفاقی افتاده که اکثر افراد به دنبال خرید پادری چاپی هستند و کمتر به سراغ پادری های دیگر می روند.

 پاسخ به این سوال چندان سخت نیست. چند ویژگی از پادری چاپی باعث شده تا این محصول طرفداران زیادی را به خود جلب کند. اگر شما همچنان برای خرید پادری چاپی دودل هستید و نمی دانید که تصمیم تان برای خرید پادری چاپی چیست؟ پیشنهاد می کنیم چند پاراگراف بعدی را به دقت مطالعه کنید.

تنوع در طرح و رنگ

شاید مهمترین دلیلی که باعث شده در سال های اخیر خرید پادری چاپی افزایش پیدا کند، تنوع در طرح و رنگ این پادری ها است. در واقع می‌توان گفت که انواع پادری چاپی برای انواع سلیقه ها در بازار وجود دارد. این یعنی اگر شما به دنبال طرح خاصی از پادری باشید می‌توانید نمونه آن را در بازار از برندهای مختلف پیدا کنید.

 این تنوع در طرح و رنگ باعث شده تا سازگاری پادری چاپی با انواع دکوراسیون داخلی نیز بیشتر باشد. در نتیجه خرید پادری چاپی و پیدا کردن طرح مورد نظر ساده تر به نظر می رسد. هرچند پیدا کردن طرحی که به سلیقه و دکوراسیون شما بخورد در فروشگاه‌های فیزیکی کمی سخت است. شاید بهترین راه برای خرید پادری چاپی مراجعه به فروشگاه های اینترنتی باشد که انواع طرح ها را در پیش چشم شما قرار می دهند.

کیفیت بالا و ماندگاری مناسب

خوشبختانه در سال‌های اخیر، پادری های چاپی ایرانی با کیفیت بالا تولید و عرضه شده اند. همین موضوع باعث شده تا دیدگاه افراد نسبت به پادری چاپی به شدت مثبت باشد. ماندگاری طرح رنگ و عدم خراب شدن پادری های باکیفیت، کمک کرده تا با توجه به این نوع پادری ها افزایش پیدا کند.

 البته باید دقت داشته باشید که هرنوع پادری چاپی کیفیت لازم را ندارد. ما باید در هنگام خرید پادری دقت لازم را به عمل آورید تا از برند های معتبر ایرانی خرید کنید. یکی از بهترین برندهای تولید کننده پادری چاپی که کیفیت پادری های آن در سطح جهانی است و به کشورهای مختلف دنیا صادرات می شود، هنرکده نیکزاد است. کیفیت فوق العاده عالی پادری های هنرکده نیکزاد باعث شده تا توجه به این نوع پادری افزایش پیدا کرده و فروش بالایی را به خود اختصاص دهد.

قابلیت شستشوی پادری چاپی

دلیل دیگری که باعث شده پادری های چاپی تا این میزان مورد توجه خریداران قرار گیرند، قابلیت شست و شو بدون افت کیفیت طرح چاپی پادری است. این موضوع کمک کرده تا افراد با نگاه بهتری به پادری چاپی توجه داشته باشند. پیش از این برخی گمان می‌کردند که پادری های چاپی قابل شستشو نیستند و به همین علت اقدام به خرید آنها نمی کردند. این در حالی است که پادری های چاپی باکیفیت، قابلیت شستشو داشته و بدون افت جذابیت طرح تمیز نمی شوند.

نکات خرید پادری چاپی

نکات خرید پادری چاپی شامل موارد مختلفی می شود. سعی خواهیم کرد در یک مطلب مجزا به تمامی نکاتی که در هنگام خرید این محصول باید داشته باشید اشاره کنیم. با این حال به صورت خلاصه به برخی از مهمترین نکات خرید پادری چاپی اشاره میکنیم تا از آن به بهترین نحوه استفاده کنید

  1. از برندهای معتبر تولید کننده پادری چاپی خرید کنید
  2. برای پیدا کردن طرح مورد نظر خود فروشگاه های اینترنتی معتبر را مورد بررسی قرار دهید
  3. به اصالت و کیفیت کالا توجه داشته باشید
  4. باید بدانید قیمت پادری چاپی چیست؟ و به چه عواملی بستگی دارد
  5. از فروشنده نکات شستشوی پادری چاپی را بپرسید
  6. اگر اقدام به خرید اینترنتی پادری چاپی می کنید، از یکسان بودن طرح و رنگ ارائه شده در سایت با محصول ارائه شده مطمئن شوید
  7. و…

در یک مطلب مجزا به صورت کامل به توضیح در مورد تمامی نکات این پرداخت‌ها اطلاعات دقیقی در مورد خرید پادری چاپی، قیمت و… دست آورید

سخن پایانی

پادری چاپی یکی از انواع پادری های موجود در بازار است. نمی توانیم بگوییم بهترین نوع از پادری است؛ اما یکی از بهترین انواع پادری محسوب می شود.  اگر قصد خرید پادری دارید بهتر است اطلاعات خود را در مورد انواع پادری افزایش داده و با توجه به سلیقه، مکان استفاده و… انتخاب کنید که آیا باید اقدام به خرید پادری چاپی کنید یا دیگر پادری ها را برای این منظور انتخاب نمایید.

در این مطلب تلاش شد به این سوال پاسخ دهیم که پادری چاپی چیست؟ تا در هنگام خرید اطلاعات بیشتری برای انتخاب داشته باشید. در مطالب مجزا به ارائه اطلاعات بیشتری در مورد پادری چاپی خواهیم پرداخت.

اشتراک گذاری:

در telegram به اشتراک بگذارید
Telegram
در whatsapp به اشتراک بگذارید
WhatsApp
در pinterest به اشتراک بگذارید
Pinterest
در linkedin به اشتراک بگذارید
LinkedIn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی ما

جدیدترین مقالات مجله نساج باشی

از جدیدترین اتفاقات مطلع شوید

عضویت در خبرنامه نساج باشی

جدیدترین اطلاعات، تخفیف ها، کمپین ها و مسابقات را در ایمیل خود دریافت کنید

مقالات مرتبط

فروشگاه
0 علاقه مندی
0 آیتم سبد خرید
حساب کاربری