فروشگاه اینترنتی روفرشی و فرش نساج باشی

نکات خرید روفرشی که باید بدانید

نکات خرید روفرشی

فرش در منازل ایرانی جایگاهی ویژه ای دارد. با توجه به قیمت روزافزون فرش بهتر است به دنبال راهکاری برای محافظت بیشتر از آن باشیم. شستشوی زیاد فرش علاوه بر اینکه هزینه و زحمت زیادی به همراه دارد باعث آسیب دیدن تار و پود آن نیز خواهد شد. برای همین است که استفاده از روفرشی تا این حد مهم است. با توجه به اهمیت استفاده از روفرشی به ویژه برای برخی خانواده ها، توجه به نکات خرید روفرشی اهمیت زیادی دارد.

بیشتر خانواده هایی که فرزند کوچک دارند یا از حیوانات خانگی نگهداری می کنند برای محافظت از فرش های خود از پوششی به نام روفرشی استفاده می کنند. همچنین قالی هایی با رنگ روشن خیلی سریع تر کثیف می شوند و بهتر است از یک پوشش محافظ بر روی آنها استفاده شود. مشخص است که در چنین شرایطی استفاده از روفرشی اهمیت زیادی دارد.

اما سوال مهم این است که در هنگام خرید روفرشی باید به چه نکاتی توجه داشت؟ توجه به نکات خرید روفرشی از مواردی است که می تواند به ما برای یک خرید به صرفه کمک کند. در ادامه این مطلب تلاش شده تا به مهمترین نکات برای انتخاب و خرید روفرشی اشاره شود.

مهمترین نکته خرید روفرشی: انتخاب صحیح نوع روفرشی

با توجه به تنوع بالای روفرشی های موجود در بازار، مهمترین نکته برای خرید روفرشی، انتخاب نوع مناسب آن است. در واقع شما اگر بدانید که چه نوع روفرشی از نظر نوع آن مناسب است، نیمی از مسیر انتخاب و خرید روفرشی را به درستی طی کرده اید.

روفرشی ابریشم

روفرشی های ابریشم در طرح های مختلف از جمله ترنج، افشان، لچک و خشتی در بازار وجود دارند. این نوع از روفرشی ها نازک هستند و علاوه بر استفاده به عنوان پوشش فرش به عنوان زیرانداز در گردش و مسافرت نیز مورد استفاده قرار می گیرند.

این نوع از روفرشی ها زیبا و لطیف هستند و بدلیل نداشتن پرز، برای استفاده در منازل افرادی که به پرز حساسیت دارند انتخاب بسیار مناسبی خواهند بود.

روفرشی های ابریشم قیمت مناسبی دارند. اگر اقدام به خرید روفرشی ابریشم از برندهای معتبر کنید، کیفیت بالا و دوام فوق العاده عالی خواهند داشت. تنوع طرح و رنگ این نوع روفرشی ها در سال های اخیر باعث شده تا طرفداران این روفرشی بیشتر هم شوند.

روفرشی شانل

روفرشی های شانل ظاهر زیبایی دارند و به دلیل نرمی و لطافت برای بسیاری از افراد جذاب تر ستند. البته وزن روفرشی شانل بیشتر است و جای بیشتری در زمان تا شدن می گیرد.

روفرشی های شانل تنوع طرح بیشتری دارند. قیمت روفرشی های شنال کمی از روفرشی های ابریشم بالاتر است اما تنوع کیفی بیشتری را به خود اختصاص داده اند.

روفرشی های کشدار

روفرشی های مدرن کشدار در دسته روفرشی های مدرن از نوع ابریشم یا شنال قرار دارند. اگرچه قبلا این روفرشی ها ساخت کشور ترکیه بودند اما امروزه در ایران نیز با کیفیتی مشابه یا حتی بالاتر تولید می شود.

کشدوزی شدن اطراف روفرشی باعث می شود تا روی فرش سر نخورند. فراموش نکنید که خرید روفرشی کشدار با کشدار کردن روفرشی های عادی تفاوت زیادی دارد.

روفرشی های کشدار در ابعاد بزرگتری بافت می شوند تا کشدوزی اطراف آن ها دیده نشود. اگر روفرشی خود را کش دار کنید، پارچه ای که کی به آن دوخته می شود مشخص است که جلوه چندان جالبی ندارد.

به جنس روفرشی دقت کنید

اصولا روفرشی های موجود در بازار از جنس ابریشم مصنوعی، مخمل و پلی استر هستند. هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند. پلی استر نسبت به مخمل و ابریشم سبکتر است. به همین دلیل جابجایی و شستشوی آسانتری هم دارد. همین جنس روفرشی است که نوع آن را مشخص می کند.

با این حال توجه داشته باشید که کیفیت نخ به کار رفته در تولید روفرشی، نقش مهمی در کیفیت کلی روفرشی و حتی قیمت آن دارد. پس حتما در مورد کیفیت نخ به کار رفته در تولید روفرشی که در دوام و ثبات رنگ آن اثر می گذارد، مطمئن شوید. این یکی از نکات خرید روفرشی است که بسیار مهم و طلایی محسوب می شود.

در مورد شستشوی روفرشی تحقیق کنید

از آنجایی که روفرشی بلای فرش را به جان میخرد باید پس از گذشت مدتی شسته شود؛ در غیر اینصورت کثیفی خود را به فرش هم انتقال می دهد یا زیبایی خود را از دست خواهد داد.

بهتر است در هنگام خرید روفرشی به آسان بودن شستشوی آن دقت شود. روفرشی باید به راحتی و با آب و شامپو فرش شسته شده و در هنگام خیس شدن بیش از حد سنگین نشود.

یک روفرشی خوب، روفرشی است که بعد از شستشو دستی یا حتی با دستگاه هایی که خشکشویی ها دارند، ظاهر خود را از دست ندهد. به ویژه ثبات رنگ بسیار مهم است و باید از آن اطمینان حاصل کنید.

بهترین طرح و رنگ روفرشی را بپسندید

هدف اصلی استفاده از روفرشی حفاظت از فرش در برابر لکه ها پاخوردگی و نور آفتاب است اما نمیتوان از زیبایی آن غافل شد. با توجه به اینکه روفرشی اکثر اوقات روی فرش قرار دارد باید ظاهر و طرح و رنگ مناسبی هم داشته باشد. بهتر است طرح و نقش روفرشی متناسب با دکوراسیون منزل انتخاب شود.

یکی از مهمترین نکات خرید روفرشی این است که به فروشگاه هایی مراجعه کنید که تنوع قابل توجهی از طرح و رنگ روفرشی های جذاب عرضه می کنند. البته تنوع تنها کافی نیست. اینکه روفرشی ها طرح اختصاصی داشته باشند حتی از تنوع هم مهمتر است.

خوشبختانه تلاش شده تا در نساج باشی، تنوعی از نقش و رنگ روفرشی عرضه شود تا تمامی سلیقه ها را در بر بگیرد. تمامی طرح روفرشی های هنرکده نیکزاد که در نساج باشی عرضه شده اند اختصاصی است و به هیچ وجه در برندهای دیگر مشاهده نمی کنید.

برای تماشای تنوع روفرشی کلیک کنید

به بافت روفرشی دقت کنید

اصولا روفرشی های با بافت درشت کیفیت پایینی دارند و ممکن است به مرور زمان بر اثر پاخوردگی یا شستشو دچار فرسودگی و در نهایت پارگی شوند. اما روفرشی های با بافت ریز و تعداد گره های بیشتر کیفیت و دوام بالایی داشته و با گذشت زمان کمتر آسیب می بینند. در هنگام خرید حتما با دقت کل روفرشی را وارسی کنید تا زدگی و یا پارگی نداشته باشد.

اندازه روفرشی را دقیق چک کنید

در هنگام خرید روفرشی حتما باید به اندازه آن دقت شود. اندازه روفرشی باید متناسب با اندازه فرش باشد. اصولا روفرشی ها در ابعاد ۳ متری، ۶ متری، ۹ متری و ۱۲ متری قابل تهیه هستند. با این حال اگر فرش شما ابعاد خاصی دارد، حتما در هنگام خرید به اندازه فرشتان توجه داشته باشید.

قیمت روفرشی را مقایسه کنید

بهتر است هنگام خرید، همزمان کیفیت و قیمت روفرشی مدنظر قرار گیرد. روفرشی های با قیمت بالاتر لزوما کیفیت بالایی ندارند. در مقابل روفرشی هایی که بیش از اندازه ارزان هستند، احتمالا نمی توانند دوام خوبی داشته باشند. باید برای خرید روفرشی قیمت ها را مقایسه کنید؛ البته با در نظر گرفتن کیفیت!

یکی از مهمترین نکات خرید روفرشی این است که برای خرید به فروشگاه های معتبر مراجعه کنید. فروشگاه هایی که علاوه بر تضمین کیفیت و اصالت کالا، بهترین قیمت را نیز عرضه می کنند.

در نساج باشی تلاش شده تا با حذف واسطه ها، بهترین قیمت روفرشی یزد در اختیار علاقه مندان قرار گیرد. همچنین تضمین کیفیت تمامی محصولات بر عهده نساج باشی است و شما با خیال راحت می توانید روفرشی های نساج باشی را خریداری کنید.

اشتراک گذاری:

در telegram به اشتراک بگذارید
Telegram
در whatsapp به اشتراک بگذارید
WhatsApp
در pinterest به اشتراک بگذارید
Pinterest
در linkedin به اشتراک بگذارید
LinkedIn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی ما

جدیدترین مقالات مجله نساج باشی

از جدیدترین اتفاقات مطلع شوید

عضویت در خبرنامه نساج باشی

جدیدترین اطلاعات، تخفیف ها، کمپین ها و مسابقات را در ایمیل خود دریافت کنید

مقالات مرتبط

فروشگاه
0 علاقه مندی
0 آیتم سبد خرید
حساب کاربری