فروشگاه اینترنتی روفرشی و فرش نساج باشی

مزایا و معایب خرید آنلاین فرش

مزایا و معایب خرید آنلاین فرش

خرید فرش آنلاین یکی از جدیدترین روش هایی است که برای خرید فرش مورد استفاده قرار می گیرد. با خرید اینترنتی فرش، شما در وقت و هزینه های صرفه جویی می کنید و تنوع بالایی از طرح و نقش را در مدت زمان کوتاهی مشاهده خواهید کرد. با این حال معایبی مثل عدم شناخت نسبت به فروشنده و… نیز وجود دارد که شما را از خرید فرش آنلاین منع می کند. اما اصلا چرا فروش آنلاین فرش و روفرشی تا این حد مورد توجه است که کم کم جای خرید حضوری را می گیرد؟

بشر باید به هر شکل که می تواند، نیازهای اولیه خود را تامین کند. انسان ها ابتدا با شکار و پس از آن به وسیله دام پروری و کشاورزی، احتیاجات خود در زمینه خوراک را برطرف می کردند. در آن زمان تقریباً تمام نیاز یک خانواده به وسیله خود اعضاء، تامین می شد. با پیشرفت جامعه بشری و پیچیدگی های زندگی، دیگر امکان ادامه این شیوه برای انسان فراهم نبود و به مرور، کار گروهی جای کار انفرادی را گرفت. در نتیجه این تغییرات، افراد محصولات تولید شده خود را با سایرین تهاتر کرده و به این شیوه گذر عمر می کردند. گام بعدی نیز، رونق گرفتن معاملات، مبادلات و کسب و کارهای مختلف بود و بازارها به وجود آمدند.

امروزه افراد با خرید و فروش، مایحتاج زندگی خود را تهیه می کنند. در همین راستا و همگام با پیشرفت های صورت گرفته در تکنولوژی، سال ها است که معاملات اینترنتی نیز به وجود آمده اند. خرید اینترنتی یا آنلاین، همان خرید معمولی یا آفلاین است با این تفاوت که تمام فرآیند انتخاب، خرید، پرداخت و ارسال، در فضای اینترنت صورت می پذیرد. این شیوه به دلیل مزایای فراوانی که دارد، به سرعت در حال گسترش است. 

یکی از کالاهایی که در سال های اخیر تحت تاثیر این گونه معاملات قرار گرفته، فرش است. استفاده از فرش، ریشه فرهنگی-سنتی دارد و در بسیاری از کشور های جهان منجمله ایران، فرش ها به عنوان یکی از وسایل اصلی خانه به شمار می روند. به طوری که کمتر خانه ای را در کشور ما می توان پیدا کرد که خالی از آن باشد. فرش ها از نظر نوع بافت به دو دسته کلی، دستبافت و ماشینی تقسیم می شوند. با توجه به افزایش قیمت ها در سال های گذشته و ارزش بالای فرش دستبافت، بیشتر افراد تمایل به خرید فرش ماشینی پیدا کرده اند. 

در ایران نیز به عنوان یکی از بزرگترین تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش، کارخانجات فراوانی در این زمینه مشغول به فعالیت هستند. به همین علت بهتر است پیش از خرید فرش، حداقل اطلاعاتی در خصوص این کالا داشته باشیم. در خصوص نوع فروش هم، رقابت شدیدی بین تولیدکنندگان برای استفاده از ابزارهای جدید به شیوه آنلاین یا آفلاین وجود دارد.

خرید و فروش اینترنتی انواع فرش ماشینی و دستباف محاسن زیادی دارد. البته این شیوه خالی از عیب هم نیست. در این مطلب تلاش کرده ایم، به بیان برخی از این مزایا و معایب آن بپردازیم. اگر شما یا اطرافیانتان قصد خرید دارید و در مورد شیوه خریدتان مردد هستید، می توانید چند دقیقه را صرف مطالعه مطلب زیر نموده تا احتمالاً در اتخاذ یک تصمیم مناسب، مطمئن تر عمل کنید.

5 مورد از مزیت های خرید آنلاین فرش

مزیت های فراوانی برای خرید اینترنتی یا بهتر است بگوییم خرید آنلاین فرش وجود دارد که شما را برای خرید ترغیب می کند. با این حال در این مطلب تنها به تعدادی از آن ها اشاره کرده ایم. مطمئنا با خواندن این مزایا تصمیم بهتری برای خرید فرش به صورت حضوری یا آنلاین می گیرید.

  • صرفه جویی در هزینه، زمان و سوخت مزایا و معایب خرید آنلاین فرش

معمولاً در خرید فرش به صورت حضوری، باید زمان زیادی را صرف هماهنگی، آماده شدن و طی کردن مسیر تا رسیدن به محل فروشگاه کنیم. علاوه بر این در صورت استفاده از وسیله نقلیه شخصی، ممکن است با چالش های دیگری مثل: شلوغی خیابان ها، گرفتار شدن در ترافیک، پیدا نشدن جای پارک و حتی بروز تصادف در حین رانندگی نیز روبرو شویم. اما با انجام خرید به صورت اینترنتی، به شدت در زمان صرفه جویی خواهیم کرد و با هیچ یک از این مسائل بالا روبرو نخواهیم شد. این یکی از مهمترین مزیت های خرید آنلاین فرش است.

همچنین رفتن به یک فروشگاه، با هر وسیله نقلیه ای که باشد، شامل مصرف سوخت و هزینه های دیگر نیز می شود. با خرید آنلاین از یک فروشگاه معتبر اینترنتی، می توانیم به عنوان یک شهروند به کاهش آلودگی و ترافیک کمک کرده و در هزینه ها نیز، به شدت صرفه جویی کنیم.

  • امکان خرید در 24 ساعت شبانه روز و 7 روز هفتهمزایا و معایب خرید آنلاین فرش

در خرید اینترنتی شما هیچ محدودیتی از نظر زمان نخواهید داشت. فروشگاه های آنلاین فرش این امکان را به ما می دهند که هر لحظه که تصمیم به خرید بگیریم، بتوانیم به فروشگاهشان سر بزنیم و خرید خود را انجام دهیم. این قابلیت به خصوص در دنیای پر مشغله امروز بسیار پر اهمیت است. 

البته در موارد معدودی ممکن است، سایت یا اپلیکیشن فروشگاه نیاز به بروز رسانی یا ایجاد تغییراتی داشته باشند و این مسئله باعث قطع شدن آن ها برای مدت کوتاهی گردد. با این حال به صورت معمول، مشکلی برای خرید اینترنتی فرش در هر ساعت از شبانه روز وجود ندارد.

برای مشاهده و خرید انواع فرش مدرن کلیک کنید

  • امکان خرید برای همه با هر توان جسمی و بدون خستگی

از دیگر مزایای خرید اینترنتی این است که هر شخص در کوتاه ترین زمان، با صرف انرژی بسیار پایین، می تواند خرید کند. قدم زدن در محیط فروشگاه های مختلف و بازدید حضوری، می تواند به شدت خسته کننده باشد. حتی این احتمال وجود دارد که افراد با وجود وقتی که صرف کرده اند، نهایتاً تحت تاثیر خستگی، انتخاب مناسبی نداشته باشند. با پیشرفت بی نظیری که سایت های فروشگاهی به خصوص در بخش طراحی داشته اند، می توانند حس خوب یک گشت و گذار در بازار آنلاین را برای ما ایجاد کنند.

خرید اینترنتی شرایط یکسانی برای تمامی انسان ها فراهم می آورد؛ به طوری که افراد دارای معلولیت نیز به راحتی امکان خرید را خواهند داشت. امکانی که در هنگام خرید آفلاین احتمالاً برایشان فراهم نیست.

  • کمک گرفتن از نظرات و پیشنهادات خریداران گذشته

معمولاً یک قسمت از فروشگاه های اینترنتی به ثبت تجربیات مشتریان، اختصاص داده می شود. به این صورت که هر شخص پس از انجام خرید و استفاده، امکان ثبت نظر در خصوص فرش خریداری شده را خواهد داشت. مشتریان جدید نیز می توانند پیش از خرید خود با مطالعه و بررسی نقطه نظرات دیگران، نسبت به انتخاب فرش مورد نظرشان، اقدام کنند. 

البته توجه به این نکته حائز اهمیت است که این قسمت از سایت نمی تواند به عنوان یک معیار صد در صد مطمئن در نظر گرفته شود و صرفاً در تصمیم گیری نهایی کمک کننده است. خرید فرش کاملا سلیقه ای است و بسته به شرایط ساختمان و نوع دکوراسیون داخلی دارد. پس تحت تاثیر صحبت های سلیقه ای که در نظرات کاربران وجود دارد نشوید.

  • قابلیت مقایسه محصولات

در خرید اینترنتی شما می توانید، محصولات فروشگاه ها را از جهات مختلف با هم مقایسه کنید. ملاک های مقایسه ای معمولاً شامل قیمت، جنس، تراکم، طراحی و البته تولید کننده فرش هستند. این امکان به شما کمک می کند تا به صورت هم زمان، ویژگی های دو یا چند محصول را با هم مقایسه کرده و نهایتاً فرشی که به سلیقه شما نزدیک تر است را خریداری کنید. 

این قابلیت به هیچ وجه در خرید حضوری فرش وجود ندارد. در خرید حضوری برای تماشای انواع برندها و طرح و نقش شان باید چندین فروشگاه که با هم فاصله های زیادی دارند را بررسی کنید که هم خستگی به همراه دارد و هم زمان زیادی می برد.

برخی از معایب خرید اینترنتی فرش

خرید آنلاین فرش، معایبی نیز با خود به همراه دارد. به همین علت است که باید در هنگام خرید اینترنتی فرش دقت کافی را داشته باشید. برخی از این معایب را با هم مرور کرده ایم.

  • احتمال سوء استفاده و کلاه برداری در خرید آنلاین فرشمزایا و معایب خرید آنلاین فرش

در صورتی که مشتری، دقت کافی در انتخاب فروشگاه آنلاین را نداشته باشد، احتمالاً دچار مشکلاتی خواهد شد. از جمله اینکه بعد از ثبت سفارش و احیاناً پرداخت مبلغ، در دریافت محصول مورد نظر خود به مشکل بخورد. فرش دیگری برای او ارسال شود، یا فرش اصالت گفته شده را نداشته باشد. همچنین این احتمال وجود دارد که فروشگاه، در ارسال فرش تاخیر کند و یا اصلاً محصولی برای خریدار ارسال نگردد. به همین دلایل باید حتماً در بررسی اعتبار فروشگاه، دقت کافی صورت گیرد.

دو مورد از مجوزهایی که لازم است هر فروشنده اینترنتی نسبت به دریافت آن اقدام نماید، نماد الکترونیکی(ای نماد) و مجوز ساماندهی هستند. البته در کنار این ها، یک فروشگاه معتبر حتماً از درگاه پرداخت امن استفاده می کند. افراد می توانند پس از بررسی سه مورد فوق، با خیال راحت و بدون نگرانی، خرید خود را انجام دهند.

نساج باشی به عنوان یک فروشگاه اینترنتی معتبر با ارائه بهترین کیفیت فرش و سابقه چندین ساله در فروش آنلاین فرش، مفتخر است تا به شما کمک کند بدون هیچ دغدغه و نگرانی اقدام به خرید انواع فرش مدرن کنید.

خرید فرش مدرن از فروشگاه اینترنتی نساج باشی

  • نمی توانید فرش را لمس کنید

یکی از روش های ایجاد ارتباط با فرش، لمس کردن آن است. حس لطافت، ضخامت و جنس مواد بکار رفته در یک فرش، ملاک های مهمی برای خرید هستند. شما در هنگام خرید آنلاین از این امکان، برخوردار نخواهید بود. البته با استفاده از تجربه خریداران قبلی و کسب مشاوره آنلاین، این مسئله تا حدودی قابل جبران است. 

ما در نساج باشی با ارائه تصاویر واقعی و همچنین ارائه ویدئو روی اکثر محصولاتمتن، این مشکل را تا حدودی رفع کرده ایم. در این صورت حس لمس فرش را خواهید داشت و تصمیم بهتری می گیرید.

  • ممکن است قیمت بالاتر باشد

شاید بتوان قیمت را به عنوان مهمترین ملاک خریدارن، در نظر گرفت. در هنگام خرید چه به صورت آنلاین و چه به صورت سنتی، باید به ارزش ذاتی فرش توجه داشته تا در نهایت از میزان هزینه ای که برای به دست آوردن آن پرداخت کرده ایم، راضی باشیم.

در نساج باشی بهترین قیمت فرش مدرن ارائه می شود. همچنین تضمین کیفیت و تضمین اصالت کالا باعث شده تا خیالتان از هزینه ای که پرداخت می کنید راحت باشد.

  • هزینه و زمان جهت ارسال محصول مزایا و معایب خرید آنلاین فرش

یکی از معایب خرید به صورت اینترنتی، مشکل ارسال است. ارسال چه به صورت پستی و چه به روش های دیگر، شامل هزینه مالی و زمانی می شود. یعنی علاوه بر مبلغی که برای ارسال فرش باید پرداخت شود، خریدار باید چند روزی بیشتر صبر کند. 

در نساج باشی ارسال فرش به سراسر ایران رایگان است. این یعنی شما هیچ هزینه اضافه برای ارسال و بسته بندی پرداخت نمی کنید. همچنین به دلیل به روز بودن موجودی ها در انبار نساج باشی، بعد از ثبت سفارش، محصولات در کمتر از 24 ساعت  تحویل پست داده می شوند.

  • امکان آسیب رسیدن به محصول

از آنجایی که در روش خرید آنلاین، نظارت خریدار وجود ندارد، ممکن است در هر یک از مراحل آماده سازی تا ارسال، مشکلاتی برای محصول به وجود آید. البته این موضوع بیشتر در اجناس شکستنی با حساسیت بالا، صدق می کند و در مورد خرید آنلاین فرش کمتر جای نگرانی دارد.

سخن پایانی

یکی از شیوه های دلچسب خرید، خرید آنلاین است. گشت و گذار در فروشگاه های مختلف اینترنتی، برای شما حس جذابی به ارمغان می آورد. شاید بتوان علت این احساس خوب را مزایای بی نظیر این شیوه دانست. مزایایی که در این مطلب به برخی از آن ها اشاره داشتیم. البته در کنار محاسن زیادی که خرید اینترنتی دارد، ممکن است معایب کوچکی نیز برخوردار باشد؛ اما در نهایت یک خرید اینترنتی از فروشگاه های آنلاین فرش، می تواند خاطره یک خرید مطمئن و سریع را در ذهن مشتری بجا بگذارد.

اشتراک گذاری:

در telegram به اشتراک بگذارید
Telegram
در whatsapp به اشتراک بگذارید
WhatsApp
در pinterest به اشتراک بگذارید
Pinterest
در linkedin به اشتراک بگذارید
LinkedIn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی ما

جدیدترین مقالات مجله نساج باشی

از جدیدترین اتفاقات مطلع شوید

عضویت در خبرنامه نساج باشی

جدیدترین اطلاعات، تخفیف ها، کمپین ها و مسابقات را در ایمیل خود دریافت کنید

مقالات مرتبط

فروشگاه
0 علاقه مندی
0 آیتم سبد خرید
حساب کاربری