فروشگاه اینترنتی روفرشی و فرش نساج باشی

مزایای روفرشی کشدار | خرید روفرشی ساده یا کشدار، کدام بهتر است؟

مزایای روفرشی کشدار | خرید روفرشی ساده یا کشدار، کدام بهتر است؟

روفرشی ابزاری است که علاوه بر محافظت از فرش شما با طرح و نقش های زیبا و متنوعی که دارد میتواند زینت بخش منزل نیز باشد. با توجه به نوع دکوراسیون و رنگ سایر وسایل منزل می توان طرح و رنگ روفرشی را انتخاب کرد. اما آنچه اهمیت دارد این است که روفرشی دقیقاً بتوانند وظیفه خود که مراقبت از فرش در عین حفظ زیبایی دکوراسیون داخلی است را به خوبی انجام دهد و این تنها یکی از مزایای روفرشی کشدار است.

امروزه روفرشی ها در انواع سبک مدرن و کلاسیک در بازار عرضه می شوند. برخی از آنها ساده و برخی دیگر کشدار هستند. طبیعی است که روفرشی های کشدار تنوع کمتری داشته باشند. با این حال برخی فقط به دنبال خرید روفرشی کشدار هستند تا شرایط را برای نگهداری از فرش و همچنین زیبایی خانه شان فراهم کنند.

اگر شما هم قصد خرید روفرشی را دارید و این روفرشی کشدار و روفرشی ساده دو دل هستید، در ادامه به معرفی مزایای روفرشی کشدار پرداختیم که می‌تواند به شما برای خرید هوشمندانه تر کمک کند.

خرید انواع روفرشی با تضمین کیفیت 

معایب روفرشی های ساده

وقتی صحبت از مزایای روفرشی کشدار می شود، باید ابتدا بررسی کنیم که چرا اصلاً روفرشی های کشدار تولید می شوند؟ اگر روفرشی های ساده چه معایبی دارند که باعث شده مردم متقاضی خرید روفرشی کشدار شوند و تولید کننده ها نیز اقدام به تولید چنین محصول پرطرفداری نمایند.

یکی از دغدغه های خانم ها در استفاده از روفرشی جمع شدن آن بر روی فرش است. چنین وضعیتی علاوه بر اینکه ظاهر بهم ریخته ای برای منزل ایجاد میکند ممکن است باعث زمین خوردن شده یا کثیفی های روی روفرشی به فرش انتقال پیدا کند. 

خانم ها در چنین وضعیتی مجبور می شوند در طول روز چندین بار اقدام به مرتب کردن روفرشی ها کنند. به خصوص با وجود بچه های کوچک در منزل این بهم ریختگی روفرشی به دفعات در طول روز تکرار می شود. برای رفع این مشکل روفرشی کشدار تولید و روانه بازار شده است.

 البته نمی‌توانیم بگوییم که روفرشی کشدار بهترین گزینه برای همه افراد است. در بسیاری از موارد ممکن است شما با خرید روفرشی ساده نیز بتوانید نظم خانه و مراقبت از فرش را به خوبی انجام دهید. در چنین شرایطی چه بهتر که سراغ روفرشی ساده بروید که هم قیمت پایین تری دارد و هم تنوع بیشتری از طرح و رنگ را به خود اختصاص داده است.

 با این حال اگر بچه کوچک در خانه دارید یا تعداد افراد خانواده شما زیاد هستند و روفرشی مدام جمع می شود، بهترین گزینه خرید روفرشی کشدار است. این هم برای زیبایی و هم برای امنیت خانواده بهتر است.

البته دقت داشته باشید که روفرشی کشدار فابریک که از کارخانه به صورت کشدار تولید شده تفاوت فراوانی با روفرشی ساده ای دارد که بعد از تولید اقدام به کشدار کردن آن کنید. آنچه گفته می شود در مورد روفرشی کشدار تولید شده در کارخانه است که الزامات کشدار کردن روفرشی در آن رعایت شده باشد.

مهمترین مزایای روفرشی کشدار

همان طور که از نام این محصول پیداست دور تا دور این نوع از روفرشی ها کشدوزی شده و در اندازه های 4، 6، 9 و 12 متری وجود دارند. اندازه این روفرشی ها باید دقیقا منطبق بر اندازه فرش موردنظر تهیه شود. 

یکی از مهمترین نکاتی که در تولید روفرشی کشدار مورد توجه قرار می گیرد این است که بافت روفرشی با ابعاد بزرگ تری نسبت به ابعاد استاندارد روفرشی ساده انجام میشود. علت نیز این است که بعد از اتصال کش به لبه های روفرشی ظاهر زشتی به روفرشی کشدار اضافه نشود. در واقع روفرشی کشدار به گونه ای طراحی و تولید می شود که مقداری از بافت روفرشی از همه طرف به زیر فرش رفته تا لبه های آن نیز به صورت دقیق پوشیده شود.

روفرشی های کش دار به صورت کامل فرش را کاور کرده و کش ها زیر فرش قرار می گیرند. به این ترتیب روفرشی سر نمی خورد و جمع نمی شود. این موضوع یکی از مهمترین مزایای روفرشی کشدار است. تکان نخوردن روفرشی مشکل عمده کثیف شدن فرش به دلیل جابجا شدن روفرشی را برطرف می کند. همچنین احتمال سر خوردن بچه ها یا بزرگترها را بر روی روفرشی کاهش می دهد. 

از  دیگر مزایای روفرشی کشدار این است که با استفاده از آن میتوانید ظاهر جدیدی به فرش خود بدهید. پس از کاور کردن فرش با روفرشی کش دار این طور به نظر می رسد که یک فرش با ظاهر جدید به دکوراسیون منزل شما اضافه شده است. علت این موضوع این است که روفرشی کشدار دقیقاً شبیه به یک کاور بر روی فرش شما قرار گرفته و به صورت کاملا فیکس قرار می گیرد. همچنین هیچ نشانی از کش های متصل به روفرشی وجود ندارد. در نگاه اول شما متوجه کاور شدن روفرشی نمی شوید.

با استفاده از این روفرشی کودکان شما به راحتی در منزل بازی میکنند بدون اینکه نگران بهم ریختگی روفرشی یا کثیف شدن فرش خود باشید. همانطور که گفته شد لیز نخوردن کودکان بر روی روفرشی نیز از جمله مزایای روفرشی کشدار محسوب می‌شود چرا که احتمال سر خوردن روفرشی از زیر پای آنها به صفر رسیده و خطر زمین خوردن شان را کاهش می دهد.

مهمترین نکته خرید روفرشی کشدار

مزایای روفرشی کشدار | خرید روفرشی ساده یا کشدار، کدام بهتر است؟

 نکات فراوانی برای خرید روفرشی کشدار وجود دارد که باید حتماً در هنگام مقایسه و خرید انواع روفرشی مورد توجه شما قرار گیرد. با این حال بهتر است در مقاله مجزا به نکات خرید روفرشی کشدار بپردازیم تا به صورت کامل تری آن را مطالعه کنید.

اما به صورت اختصاصی می‌توان گفت که مهم ترین نکته خرید روفرشی کشدار این است که شما بدانید روفرشی کشدار شده بعد از تولید، به هیچ وجه نمی تواند کاربردها و مزایای روفرشی کشدار تولید شده توسط مراکز معتبر را داشته باشد. روفرشی باید در کارخانه به صورت کشدار تولید و سپس کش دور آن دوخته شده باشد. در غیر این صورت شما روفرشی سادهذ ای خریداری کرده اید که به آن کش وصل کرده اند. عموما این روفرشی ها ظاهر جذابی ندارند.

تا همین چند سال پیش تنها روفرشی کشدار ترک در بازار وجود داشت. این در حالی است که ظرفیت های فراوانی برای تولید این روفرشی در داخل کشور وجود دارد. خوشبختانه در سال های اخیر شاهد تولید روفرشی کشدار با کیفیت ایرانی هستیم که توانسته توجه بیشتری نسبت به روفرشی های ترک کشدار جلب کند.

 در فروشگاه اینترنتی تخصصی روفرشی نساج باشی، گنجینه‌ای از بهترین روفرشی های کشدار ایرانی را جمع کرده ایم تا شما با بهترین قیمت و با تضمین کیفیت اقدام به خرید روفرشی کشدار کنید.

 با تمام مواردی که در مورد مزایای روفرشی کشدار شد، نظر شما برای خرید این روفرشی چیست؟

اشتراک گذاری:

در telegram به اشتراک بگذارید
Telegram
در whatsapp به اشتراک بگذارید
WhatsApp
در pinterest به اشتراک بگذارید
Pinterest
در linkedin به اشتراک بگذارید
LinkedIn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی ما

جدیدترین مقالات مجله نساج باشی

از جدیدترین اتفاقات مطلع شوید

عضویت در خبرنامه نساج باشی

جدیدترین اطلاعات، تخفیف ها، کمپین ها و مسابقات را در ایمیل خود دریافت کنید

مقالات مرتبط

فروشگاه
0 علاقه مندی
0 آیتم سبد خرید
حساب کاربری