فروشگاه اینترنتی روفرشی و فرش نساج باشی

روفرشی وینتیج مناسب چه دکوراسیون داخلی است؟

روفرشی وینتیج دکوراسیون داخلی

روفرشی وینتیج مناسب چه دکوراسیون داخلی است؟

حتما تا به حال در مورد فرش های وینتیج یا کهنه نما مطالبی شنیده اید. اما خیلی کمتر در مورد روفرشی های وینتیج صحبت شده است چه برسد در مورد طراحی دکوراسیون داخلی با روفرشی وینتیج بحث شود. امروزه انواع و اقسام روفرشی های مختلف در طرح ها و رنگ های متفاوت در بازار موجود هستند و منزل شما با هر سبکی که چیدمان شده باشد روفرشی مناسبی برای کاور کردن فرش های خود پیدا خواهید کرد.

دیگر زمان آن گذشت که روفرشی تنها نقش حفاظت از فرش را بر عهده داشت. امروزه این وسیله مفید در منازل جنبه زیبایی هم دارد. بنابراین علاوه بر توجه به کیفیت و قیمت روفرشی در هنگام خرید باید به فاکتورهایی دیگر از جمله طرح و سبک و رنگ آن نیز دقت کنید. حتما روفرشی را انتخاب کنید که بیشترین تناسب را با چیدمان منزل شما و رنگ سایر وسایل منزلتان داشته باشد.

نقش روفرشی بر دکوراسیون داخلی

منزل شما چطور چیده شده است؟ آیا تمامی اصول دکوراسیون داخلی به درستی در چیدمان وسایل منزل شما رعایت شده؟ می دانید که استفاده درست از اصول دکوراسیون داخلی به شما کمک می کند بیشترین بهره وری را از تمامی قسمت های منزل خود داشته و به نسبت های مناسبی آرامش- انرژی و شادابی از فضای منزل خود دریافت کنید؟

روفرشی در اکثر روزهای سال روی فرش های شما قرار گرفته و به نوعی باید گفت که بیشتر از فرش مقابل چشمان شما قرار دارد. بنابراین تناسب این وسیله با چیدمان منزل شما تاثیر فوق العاده زیادی بر روحیه و احساس افراد خانه دارد.

اگر فرش شما کاملا متناسب با چیدمان منزلتان انتخاب شده و کاملا باب سلیقه شماست توصیه می کنیم که سبک- طرح و رنگ روفرشی هم مشابه فرش انتخاب شود. اما اگر تصمیم گرفتید دکوراسیون داخلی منزل خود را عوض کنید یا مبل های جدید خریده اید که با فرش های قبلی هماهنگی ندارند اما بودجه ای برای خرید فرش جدید ندارید بهترین راه انتخاب روفرشی جدید است. روفرشی متناسب با مبل ها و سایر وسایل و منطبق بر دکوراسیون داخلی جدید زیبایی منزل شما را چندین برابر خواهد کرد. به این ترتیب با کمترین هزینه موفق به تغییر دکوراسیون داخلی منزل خود شده اید.

روفرشی وینتیج

یکی از انواع جدید روفرشی که در مدل های کشدار و طرح های متنوع و قیمت بسیار مناسب قابل تهیه است. این روفرشی ها توسط برندهای مختلف و با الیاف متفاوت تولید شده و اگر طرفدار فرش های کهنه نما یا وینتیج هستید قطعا به این سبک از روفرشی نیز علاقه مند خواهید بود. روفرشی وینتیج کش دار به راحتی فرش را کاور کرده و ظاهر کاملا مرتب و زیبایی به فرش می دهد. همچنین جارو زدن روفرشی وینتیج کش دار به دلیل قرارگیری مناسب روی فرش و سر نخوردن کار ساده ای است.

کجا از روفرشی وینتیج استفاده کنیم؟

حتما این سوال برای شما مطرح شده که کجا باید از روفرشی وینتیج استفاده کرد؟ بهترین فضا برای استفاده از روفرشی کهنه نما قسمت پذیرایی منزل است که مقابل چشمان مهمانان قرار دارد.

سبک های دکوراسیون داخلی منزل

امروزه افراد زیادی علاقه مند به استفاده صحیح از اصول سبک های دکوراسیون داخلی در چیدمان منزل خود هستند. دیگر بر کسی پوشیده نیست که انرژی ساطع شده از محیط می تواند بر روحیه افراد تاثیرگذار باشد. زمانی می توان از این انرژی به درستی بهره برد که هماهنگی کامل بین وسایل موجود در محیط ایجاد شده باشد. این هماهنگی با تکیه بر اصول سبک های دکوراسیون داخلی ممکن خواهد بود. استفاده از روفرشی های وینتیج در سبک های دکوراسیون داخلی مدرن- کلاسیک و سلطنتی مناسب است. در ادامه به بررسی کلی هر کدام از این سبک ها و روفرشی وینتیج مناسب آنها می پردازیم.

استفاده از روفرشی وینتیج در دکوراسیون داخلی مدرن

یکی از سبک های پر طرفدار طراحی دکوراسیون داخلی سبک مدرن است که در کمال سادگی زیبایی محیط را به نمایش می گذارد. در این سبک استفاده از تجملات و تزیینات زیاد و رنگ های متنوع جایگاهی نداشته و بر استفاده حداقلی از وسایل تاکید می شود. به عبارتی تنها وسایلی در چیدمان مورد استفاده قرار می گیرند که وجود آنها کاملا ضروری است. برخی افراد اعتقاد دارند سبک مدرن بیش از حد سرد و ساده است. هر چند که موافقان این سبک اعتقاد دارند که این سادگی به ایجاد حس آرامش و عملگرایی منجر شده و با کمک این سبک می توان از تمام قسمت های منزل به صورت کاربردی استفاده کرد و برای چیدمان منازل کوچک و آپارتمانی بسیار مناسب است. رنگ های مورد استفاده در این سبک مات و خنثی هستند. استفاده از خطوط صاف و بی آلایش و اشکال هندسی ساده در این سبک رایج است. نیازی به رعایت دقیق تقارن وجود نداشته و المان ها اغلب تک رنگ و به دور از تزئینات پیچیده هستند. روفرشی وینتیج مورد استفاده در سبک مدرن می تواند تک رنگ و با طرح های ساده باشد. البته برخی معتقدند روفرشی های وینتیج با رنگ های شاد و متنوع می تواند در ترکیب سبک مدرن تضاد زیبایی ایجاد کند.

استفاده از روفرشی وینتیج در دکوراسیون داخلی سلطنتی

سبک دکوراسیون سلطنتی و لاکچری بین ایرانی ها از محبوبیت زیادی برخوردار است . تجمل و شکوه از ویژگی های این سبک چیدمان است. البته باید گفت که این سبک مناسب منازل بزرگ است و برای خانه های کوچک کاربردی ندارد. دکوراسیون سلطنتی از جمله دکوراسیون های لوکس به شمار می رود. اصولا برای چیدمان مبل در این سبک یک نقطه کانونی انتخاب می شود. این نقطه به گونه ای انتخاب می شود که اولین نقطه ای باشد که افراد پس از ورود به منزل خواهند دید.

در سبک چیدمان سلطنتی از رنگ هایی استفاده می شود که به فضای داخلی منزل جلوه و شکوه بیشتری بدهد. از جمله رنگ های سلطنتی می توان به آبی فیروزه ای- سبز یشمی- طلایی- سفید- صورتی (تند و مخملی)- قرمز و قهوه ای اشاره کرد. البته باید گفت که ترکیب کلی چیدمان سلطنتی حتما باید دارای تم طلایی رنگ باشد.

در این سبک هیچ گاه ترکیب رنگی به صورت یکنواخت مورد استفاده قرار نمی گیرد. دلیل این امر تاکید بر غلبه روشنایی در ترکیب رنگ کلی است. در حقیقت هر چه رنگ روشن غالب تر باشد جلوه سلطنتی بیشتری داشته و خیره کننده تر خواهد بود. این مورد باید در انتخاب رنگ روفرشی وینتیج مناسب سبک چیدمان سلطنتی مورد توجه قرار گیرد.

استفاده از روفرشی وینتیج در دکوراسیون داخلی کلاسیک

مواردی از جمله تقاره- تناسب- هویت- تجمل و سخت گیری مفاهیم سبک چیدمان کلاسیک هستند. توجه به جزئیات یک اصل مهم در اجرا و پیاده سازی این سبک است. در این چیدمان رنگ های ملایم- کلاسیک اصیل و درباری مورد استفاده قرار می گیرند. از جمله این رنگ ها می توان به صدفی- بژ- خاکستری- نقره ای- آجری- هویی- طلایی- شرابی و کرم اشاره کرد. کوراسیون کلاسیک شباهت زیادی به سبک سنتی غربی دار.

در تزئینات سبک کلاسیک از المان های زیبا و اشرافی استفاده می شود. نظم و تقارن مشخصه بارز عناصر به کار رفته در این سبک هستند. بنابراین استفاده از روفرشی وینتیج با طرح متقارن می تواند برای این سبک از دکوراسیون نیز مناسب باشد. البته توصیه می شود از روفرشی های وینتیج طوسی رنگ در سبک کلاسیک استفاده شود.

جمع بندی

 در این مطلب در مورد اصول مورد توجه در سه سبک دکوراسیون مدرن- سلطنتی و کلاسیک و نحوه استفاده از روفرشی وینتیج در هر کدام از این سبیک ها صحبت شد. در نهایت باید گفت استفاده از روفرشی وینتیج در سبک کلاسیک چندان رایج نیست. اما شما می توانید طبق سلیقه خود ترکیب های جدیدی هم به وجود آورید. به خاطر داشته باشید روفرشی وینتیج تنها مناسب پذیرایی بوده و برای استفاده در اتاق خواب و آشپزخانه چندان مناسب نیست.

اشتراک گذاری:

در telegram به اشتراک بگذارید
Telegram
در whatsapp به اشتراک بگذارید
WhatsApp
در pinterest به اشتراک بگذارید
Pinterest
در linkedin به اشتراک بگذارید
LinkedIn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی ما

جدیدترین مقالات مجله نساج باشی

از جدیدترین اتفاقات مطلع شوید

عضویت در خبرنامه نساج باشی

جدیدترین اطلاعات، تخفیف ها، کمپین ها و مسابقات را در ایمیل خود دریافت کنید

مقالات مرتبط

فروشگاه
0 علاقه مندی
0 آیتم سبد خرید
حساب کاربری