فروشگاه اینترنتی روفرشی و فرش نساج باشی

روفرشی اتاق خواب کودک چه ویژگی هایی دارد؟

روفرشی اتاق خواب کودک

خرید کردن برای کودکان یکی از لذت بخش ترین کار هاست! از لباس و اسباب بازی گرفته تا خرید های بزرگ تر چون فرش و روفرشی. نکته مهم در خرید برای کودکان در نظر گرفتن کیفیت و ویژگی های مثبت و منفی هر محصولی است. از آن جایی که آنان در سن پایین بسیار حساس هستند و سلامت آن ها چه از نظر جسمی و چه روحی خیلی زود به خطر می افتد، تهیه لوازم مخصوصشان امری بسیار پر اهمیت است. به همین علت است که باید اطلاعات کافی در مورد هر کدام از آن ها داشته باشیم. از روفرشی اتاق خواب کودک گرفته تا انواع اسباب بازی باید ویژگی هایی داشته باشند که آسیبی به کودک وارد نشود. شما چقدر در مورد این ویژگی ها اطلاعات دارید؟

اگر شما هم اهل استفاده کردن از روفرشی باشید، حتما می دانید که یکی از مهم ترین وسایلی که فرزندمان با آن سروکار دارد، روفرشی اتاق است. چرا که زمین و هر آن چه روی آن قرار می گیرد ( از فرش تا روفرشی) تماس مستقیم با بچه ها دارد. راه رفتن، بازی کردن حتی خوابیدن، همگی روی زمین رخ می دهد. به همین منظور شما باید به صورت ویژه اطلاعاتی را در مورد ویژگی های روفرشی اتاق خواب کودک داشته باشید.

یک روفرشی خوب برای اتاق کودک چه ویژگی هایی دارد؟ کدام روفرشی ها برای اتاق کودکان مناسب نیست؟ طرح و نقش یک روفرشی مناسب کودکان چیست؟ این ها سوالاتی است که اکثر خانواده ها رد هنگامن خرید روفرشی برای اتاق خواب کودکشان می پرسند. در این مطلب به پاسخ این سوالات می پردازیم.

ضرورت خرید روفرشی برای اتاق کودک

می توان گفت این موضوع خود به تنهایی نیازمند مقاله ای جامع و کامل است. اما اگر هنوز برای خرید روفرشی برای اتاق فرزندتان تردید دارید، به طور خلاصه مطالبی در این باره و ضرورت خرید آن برایتان بیان می کنیم.

تمامی کودکان از ابتدای رشد و تکامل خود ممکن است بارها زمین بخورند، وقتی در حال بازی هستند فرش اتاقشان کثیف شود و مدت زیادی را روی زمین می گذرانند. بنابراین تمیزی این فضا بسیار مهم است. حال اگر بخواهیم فرزندمان را محدود کنیم تا فرش را کثیف نکند، قطعا هم  ما کلافه می شویم و هم فرزندمان آسیب می بیند.

همچنین اگر قرار باشد فرش اتاق فرزندمان روفرشی نداشته باشد؛ تمیز کردن و نظافت همیشگی آن قطعا کار آسانی نخواهد بود و بهداشت کودکمان به خطر می افتد. بنابراین وجود یک روفرشی زیبا و جذاب، که در ادامه وِیژگی آن را بررسی می کنیم، هم کار ما را راحت می کند و هم فرزندمان از بازی و رشد خود لذت می برد.

ویژگی های روفرشی مناسب برای اتاق کودک

شما می توانید در بازار روفرشی های گوناگونی را در طرح ها و رنگ های مختلف پیدا کنید و حتی ممکن است در بین این میزان از تنوع، برای انتخاب سردرگم بشوید. اما نکته ای که وجود دارد این است که قطعا تمام این روفرشی ها نمی تواند آن انتخاب درست باشد. اگر بخواهیم ویژگی ها و فاکتورهای مهم در خرید روفرشی برای اتاق کودک را بیان کنیم، لیست زیر می تواند برای ما مفید باشد:

جنس روفرشی

یکی از مهم ترین مواردی که باید در هنگام خرید روفرشی برای اتاق کودکتان در نظر بگیرید، جنس نخ به کار رفته در آن است. کودکان در طول روز بارها با سطح روفرشی در تماس هستند، بازی می کنند، حتی گاهی ممکن است چیزی از روی آن بر دهان خود بگذارند. به ویژه در سنین پایین تر که بچه ها چهار دست و پا راه می روند بیشترین تماس را با روفرشی دارند. بنابراین باید دقت کنیم که جنس نخ به کار رفته در روفرشی، مرغوب بوده و ایجاد حساسیت نکند.

بهترین جنس نخ روفرشی برای کودکان، روفرشی شانل است. این  روفرشی ها اگر از نخ شانل اعلا استفاده کرده باشند، کیفیت بی نظیری دارند و به هیچ وجه برای کودک شما مشکل ایجاد نمی کنند.

روفرشی اتاق کودک پرز ندهد

باید در هنگام خرید توجه داشته باشیم که روفرشی پرز دار نباشد. علاوه بر این با تحقیق و بررسی مطمئن شوید که در آینده و پس از مدتی استفاده نیز به پرز دهی نمی افتد. از آن جایی که روفرشی اتاق خواب کودک مرتبا شسته می شود، اگر جنس خوبی نداشته باشد، خیلی زود کیفیت خود را از دست می دهد و به پرز دهی می افتد.

در این زمینه نیز روفرشی شانل از بهترین گزینه ها خواهد بود. روفرشی شانل کمترین میزان پرزدهی را دارد و برای کودکان و بیماران مبتلا به آسم بی نظیر است.

برای خرید روفرشی شانل کلیک کنید

ضد لک باشد

روفرشی اتاق خواب کودک باید ضد لک باشد. البته ممکن است خیلی راحت نتوانید روفرشی مخصوص اتاق کودک با این ویژگی پیدا کنید. اما به شما توصیه می کنیم در صورتی که روفرشی ضد لک کودکانه پیدا کردید در خرید تردید نکنید. چرا که عمر این روفرشی ها بیشتر است. مخصوصا برای کودکان که ممکن است در هنگام غذا خوردن و بازی کردن روفرشی را کثیف کنند. البته قیمت این نوع روفرشی ها به علت جنس خاصشان از سایر مدل ها بالا تر است.

خوشبختانه در نساج باشی، روفرشی ضد آب عرضه شده است. این روفرشی ها ضد لک هم هستند و به ندرت دچار لک های چربی می شوند. همچنین شستشوی آن ها بسیار ساده است.

برای خرید روفرشی ضد آب و ضد لک کلیک کنید

لیز (سُر) نباشد

این نکته بسیار مهم است. روفرشی که برای اتاق کودکتان تهیه می کنید نباید لیز باشد. کودکان می خواهند به راحتی روی آن بازی کنند، بدوند و… اگر قرار باشد روفرشی باعث لیز خوردن آن ها بشود، قطعا اتفاق خوبی در انتطار فرزندمان نیست. این لیز خوردگی هم باعث ناراحتی بچه ها می شود و هم ممکن است باعث آسیب دیدن آن ها شود.

روفرشی اتاق کودکا نباید زود جمع شود

در حالت کلی این ویژگی برای تمام روفرشی ها باید نظر گرفته شود. اما در خصوص اتاق کودک به صورت خاص باید به آن توجه کنیم. فعالیت بچه ها عمدتا زیاد است، اگر قرار باشد روفرشی مرتبا جمع شود نه تنها از کثیف شدن فرش جلوگیری نمی کند که حتی ممکن است باعث آسیب دیدن کودک شود. بنابراین، حتما روفرشی تهیه کنید که ثابت (فیکس) بماند و به راحتی جمع نشود.

 برای این منظور باید از روفرشی های کش دار استفاده کنید. البته این اتفاق حتی در روفرشی ها کشدار هم کمی رخ می دهد اما میزان آن با حالتی که کامل جمع و جا به جا شود کاملا متفاوت است. بهترین گزینه برای رفع این مشکل همین روفرشی های کشدار باکیفیت است. روفرشی های کش دار عرضه شده در نساج باشی، به دلیل نوع دوخت خاص و میزان کش های به کار رفته، بهترین انتخاب هستند.

برای خرید روفرشی کشدار کلیک کنید

اندازه روفرشی اتاق خواب کودک

ابعاد روفرشی که برای اتاق فرزندتان تهیه می کنید باید متناسب با فرش اتاق او باشد. اگر کوچک و یا خیلی بزرگ باشد عملا کارایی لازم را ندارد. سعی کنید قبل از خرید روفرشی برای کودکتان این موضوع را به صورت کامل بررسی کنید.

نرم و لطیف باشد

بعضی روفرشی ها کمی ضخیم بوده و بافت خاصی دارند. پیشنهاد می شود روفرشی که برای اتاق کودک خریداری می شود، نرم و لطیف باشد تا باعث اذیت پوست فرزندمان نشود. هم چنین بعضی از کودکان مخصوصا نوزادان که پوست حساس تری دارند، ممکن است به روفرشی های ضخیم حساسیت داشته باشند. به طور کلی در این زمینه نیز بهترین گزینه روفرشی شانل است.

طرح و نقش روفرشی اتاق کودک

طرح هایی که امروزه برای کودکان تولید می شود، عموما شاد و کارتونی هستند. اما برای خرید روفرشی لازم نیست حتما از طرح های کارتونی استفاده کنید. چراکه در این صورت با بزرگ شدن فرزندتان، عملا روفرشی کاربرد خود را از دست می دهد.

اگر قصد خرید روفرشی اتاق کودک را دارید چند نکته برای خرید این طرح ها باید در نظر بگیرید:

  • شلوغ نباشد: معمولا اتاق کودکان از انواع اسباب بازی و وسایل دکوری پر است. حال اگر یک روفرشی با طرحی شلوغ و رنگانگ هم در این اتاق باشد، هم ظاهر اتاق را نامنظم نشان می دهد و هم برای اعصاب فرزندمان ایجاد ناراحتی می کند و باعث ایجاد هیجانات منفی می شود.
  • طرح های خشونت آمیز نباشد: بعضی از شخصیت های کارتونی، مانند بن تن، بت من و… از شخصیت هایی هستند که موجب ایجاد خشونت و به هم ریختگی روحی در دراز مدت می شوند. بسیار مهم است که چنین تصاویری همیشه و در تمام لحظات در کنار فرزند ما نباشد و سلامت او را به خطر نیاندازد.
  • طرح شاد با رنگ های ملایم: بهترین انتخاب برای روفرشی اتاق یک کودک، طرحی شاد و کودکانه با رنگ آمیزی ملایم است. چرا که نه خشونت شخصیت های کارتونی را دارد و نه رنگ های جیغ و زیاد آن باعث تحریک اعصاب او می شود.

کلام پایانی

برای خرید روفرشی اتاق خواب کودک خود، نکات گفته شده را حتما رعایت کنید. این نکات هم به کیفیت انتخاب شما کمک می کند، هم سلامت فرزند شما را تامین می نماید. امیدواریم این مطالب برای شما مفید بوده باشد و بتوانید یک روفرشی زیبا و با کیفیت تهیه کنید. اگر شما هم نکته ای در این زمینه دارید خوشحال می شویم با ما درمیان بگذارید.

اشتراک گذاری:

در telegram به اشتراک بگذارید
Telegram
در whatsapp به اشتراک بگذارید
WhatsApp
در pinterest به اشتراک بگذارید
Pinterest
در linkedin به اشتراک بگذارید
LinkedIn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی ما

جدیدترین مقالات مجله نساج باشی

از جدیدترین اتفاقات مطلع شوید

عضویت در خبرنامه نساج باشی

جدیدترین اطلاعات، تخفیف ها، کمپین ها و مسابقات را در ایمیل خود دریافت کنید

مقالات مرتبط

فروشگاه
0 علاقه مندی
0 آیتم سبد خرید
حساب کاربری