فروشگاه اینترنتی روفرشی و فرش نساج باشی

خرید فرش خلوت یا شلوغ ؛ کدام فرش بهتر است؟

فرش خلوت یا شلوغ

فرش با طرح شلوغ یا خلوت؛ کدام مناسب تر است؟

خرید فرش ماشینی این روزها با چالش های مختلفی مواجه است. از تنوع بالای کیفیت فرش ها تا تنوع زیاد طرح و نقش فرش ها باعث شده تا خرید فرش ماشینی مشکلات خاص خود را داشته باشد. به همین علت است که بسیاری از افراد در هنگام خرید تلاش می کنند تا با افراد خبره مشورت های لازم را به عمل آورند.

یکی از نکاتی که برای انتخاب فرش اهمیت زیادی دارد، شلوغ یا خلوت بودن طرح و نقش فرش است. فرقی ندارد قصد خرید فرش دستباف دارید یا فرش ماشینی، در هر صورت باید تصمیم بگیرید که چه نوع طرح و نقشی را می پسندید. این موضوع علاوه بر سلیقه شما، به کاربرد فرش و شرایط زندگی هم ارتباط دارد.

انتخاب از بین فرش با طرح شلوغ و فرش با طرح خلوت، موضوع بسیار مهمی است. در این مطلب به صورت خلاصه به پارامترهایی که رد این انتخاب نقش دارند اشاره می کنیم. با مطالعه این مطلب می توانید انتخاب بهتری داشته باشید.

سلیقه؛ مهمترین عامل در انتخاب فرش

همانطور که اشاره شد، اولین عامل برای انتخاب فرش، سلیقه است. سلیقه شما در انتخاب نوع فرش، رنگ و همینطور شلوغی طرح فرش تاثیر زیادی دارد.

قطعا شما بهترین سلیقه را دارید و البته سلیقه شما با افراد دیگر متفاوت است. ممکن است شما عاشق فرش های با طرح شلوغ باشید؛ در حالی که فرد دیگری این نوع فرش را نپسندد. علت اصلی تنوع تولید فرش و روفرشی نیز همین تفاوت سلیقه ها است که بسیار قابل احترام بوده و هست.

سعی کنید سلیقه خود را در مورد شلوغی و خلوتی طرح فرش تشخیص دهید. برای این کار نباید به عکس فرش یا فرشی که آویزان شده بسنده کنید. بهترین حالت این است که عکس فرش پهن شده در دکوراسیون ها را مشاهده کنید. نساج باشی تلاش کرده تا با ارائه تصاویر فرش پهن شده در دکوراسیون های مختلف، گامی موثری برای انتخاب فرش بر اساس سلیقه بردارد.

محل پهن شدن فرش را در نظر بگیرید

وقتی قصد دارید خرید فرش را دارید، حتما به محل پهن شدن آن دقت کنید. این موضوع ارتباط مستقیمی با انتخاب طرح شلوغ یا طرح خلوت فرش دارد.

فرش با طرح خلوت

اگر قرار است فرش را در سالنی پهن کنید که دکوراسیون شلوغی دارد، شاید فرش با طرح خلوت بیشتر به چشم بیاید. فرش های شلوغ هم می توانند یکنواختی سالن هایی که بسیار خلوت هستند کاهش دهند. البته این موضوعی است که باز به سلیقه شما هم باز می گردد. ممکن است شما دوست داشته باشید در سالنی که دکوراسیون خلوتی دارد، از طرح فرش خلوت استفاده کنید تا یکنواختی حفظ شود

 

برای اتاق ها، عموما فرش های خلوت تر انتخاب می شود. شلوغی فرش در اتاق ها ممکن است باعث خسته شدن چشم شود. به ویژه برای اتاق کودک فرش با طرح و نقش خلوت بیشتر به چشم می آید و زیبایی خاصی به دکوراسیون اتاق می دهد. البته باید به کثیف شدن فرش هم توجه داشته باشید.

به طور کلی فرش های خلوت سازگاری بیشتری با انواع دکوراسیون داخلی دارند؛ با این حال این شما هستید که باید بررسی کنید کدام مدل را می پسندید.

فرش با طرح خلوت کثیفی را بیشتر نمایان می کند

یکی از ویژگی های فرش شلوغ که باعث شده برخی جز به فرش شلوغ فکر نکنند این است که این نوع طرح ها، چرک تاب نیستند؛ یعنی آلودگی های روش فرش را کمتر نمایش می دهند. علت این است که لکه و کثیفی فرش به میزان کم، در طرح و نقشی که وجود دارد، گم می شود. البته این به رنگ فرش هم وابسته است. طرح های شلوغ با رنگ های تیره تیر این ویژگی را بیشتر دارند.

در طرف مقابل، فرش با طرح خلوت به خوبی چرک و کثیفی و لکه را نمایان می سازد. اگر فرش خلوت می پسندید، باید این را در نظر بگیرید که مدام نیاز به لکه گیری از فرش خواهد بود تا لکه ها و کثیفی های ایجاد شده که کاملا توی چشم هستند را رفع کنید. البته بسته به نوع فرش، لکه گیری ممکن است کار چندان سختی هم نباشد. با این حال آلودگی های فرش زیاد توی چشم هستند.

توصیه ما این است که اگر شرایط زندگی تان به صورتی است که احتمال کثیف شدن فرش بیشتر است، تا جای ممکن از فرش با طرح خلوت استفاده نکنید. اگر بچه دارید این احتمال وجود دارد که فرش با طرح خلوت خیلی زود کثیف شود. همچنین اگر از حیوان خانگی نگهداری می کنید، این امکان وجود دارد که مدام نیاز به تمیزکردن فرش باشد. پس هوشمندانه تصمیم بگیرید.

آرامش بیشتر در فرش های خلوت

بررسی های روانشناسی نشان می دهد که فرش با طرح خلوت تر، آرامش بیشتری برای انسان به همراه دارد. اگر به دنبال آرامیش بیشتر در منزل هستید، شاید فرش با طرح خلوت و البته رنگ روشن تر، گزینه بهتری باشد.

با این حال نمی توانیم بگوییم که فرش با طرح شلوغ، باعث تشویش ذهن یا کاهش تمرکز می شود. فرش های شلوغ ممکن است فضا را کمی پرهیجان تر کنند اما باعث بر هم خوردن آرامش نیستند.

نتیجه گیری

با توجه به مواردی که بیان شد، می توانید تصمیم بگیرید که بهترین نوع فرش از نظر خلوت بودن یا شلوغ بودن کدام است. تمامی موارد بیان شده را با هم بررسی کنید تا خرید فرش را به بهترین نحو ممکن انجام دهید. توجه به سلیقه به تنهایی یا عدم توجه به سلیقه، هر دو می توانید در انتخاب فرش شما را دچار اشتباه کند. سعی کنید تمامی جوانب در مورد خلوت یا شلوغ بودن طرح فرش را به صورت کامل در نظر گرفته و سپس اقدام به خرید فرش کنید.

نکات بیان شده، هم در مورد فرش های دستباف و هم در مورد فرش های ماشینی صادق است. همچنین فرقی ندارد قصد خرید فرش مدرن داشته باشید یا علاقه مند به خرید فرش های سنتی هستید؛ در هرصورت این نکات می تواند به شما در انتخاب صحیح کمک کند. البته مشورت با افراد باتجربه و خبره در زمینه فرش و دکوراسیون داخلی نیز قطعا کمک کننده خواهد بود.

یکی از ویژگی های فرش نساج باشی، امکان مشورت قبل از خرید فرش است. کافی است با مشاوران نساج باشی تماس بگیرید تا در این زمینه به شما کمک کنند. حتی اگر قصد خرید فرش از نساج باشی را ندارید نیز می توانید از راهنمایی افراد باتجربه ما در زمینه انتخاب فرش استفاده نمایید.

اشتراک گذاری:

در telegram به اشتراک بگذارید
Telegram
در whatsapp به اشتراک بگذارید
WhatsApp
در pinterest به اشتراک بگذارید
Pinterest
در linkedin به اشتراک بگذارید
LinkedIn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی ما

جدیدترین مقالات مجله نساج باشی

از جدیدترین اتفاقات مطلع شوید

عضویت در خبرنامه نساج باشی

جدیدترین اطلاعات، تخفیف ها، کمپین ها و مسابقات را در ایمیل خود دریافت کنید

مقالات مرتبط

فروشگاه
0 علاقه مندی
0 آیتم سبد خرید
حساب کاربری