فروشگاه اینترنتی روفرشی و فرش نساج باشی

خرید فرش جهیزیه عروس؛ نکات طلایی که باید بدانید

خرید فرش جهیزیه

خرید فرش جهیزیه یکی از مهمترین خریدهای جهیزیه است که باید مورد توجه ویژه قرار گیرد. فرش جهیزیه هم باید تناسب با دیگر اجزاء جهیزیه داشته باشد تا زیبایی جهزیه عروس را دوچندان کند و هم از کیفیت کافی برخوردار باشد. به همین علت است که عروس و داماد تلاش می کنند بهترین نوع فرش را برای جهزیه انتخاب کنند.

با توجه به بالا رفتن قیمت فرش دستباف، توجه به فرش ماشینی برای خرید فرش جهیزیه افزایش یافته است. در سال های اخیر هم توجه تازه عروس و دامادها به فرش های مدرن افزایش پیدا کرده است. تا جایی که در بسیاری از سفارش های ثبت شده در نساج باشی، شاهد خرید فرش مدرن باکیفیت از کالکشن های فرش لایت هنرکده نیکزاد برای جهزیه هستیم.

برای خرید فرش جهیزیه باید به نکات مختلفی توجه شود. در این مطلب تلاش شده تا به مهمترین این نکات بپردازیم تا بهترین انتخاب را برای خرید فرش جهیزیه داشته باشید.

اندازه فرش جهیزیه چقدر باشد؟

قبل از اقدام به خرید فرش جهزیه عروس، اولین نکته‌ای که باید به آن توجه کنید، سایز فرش مورد نظر است. اگر دوست دارید که منزل نوعروس زیبایی چشمگیری داشته باشد، هنگام خرید، سایز آن را در نظر داشته باشید. بهتر است متناسب با سایز سالن و اتاق‌ها، فرش را انتخاب کنید. منظورمان این نیست که دقیقا اندازه سالن یا اتاق باشد. بلکه باید کمی کوچکتر از اندازه سالن و اتاق باشد و تمامی فضا را اشغال نکند. زیرا این کار جلوه خاصی به محیط منزل می‌دهد و باعث شکیل شدن و جذاب شدن منزل می‌شود.

فرشی که انتخاب می‌کنید باید کمی از  لبه‌ دیوار فاصله داشته باشد و به گونه‌ای نباشد که قسمت بیشتری از آن زیر مبل و تخت قرار بگیرد. برای رعایت کردن این مورد باید سایز فرش را طوری انتخاب کنید که فقط پایه‌های مبل روی آن قرار بگیرد؛ نه بیشتر!

درباره تخت هم باید سایز فرش به گونه ای باشد که وقتی تخت روی آن قرار می‌گیرد قابل رویت باشد. در انتخاب فرش برای سالن تعادل در اندازه را رعایت کنید. برای مثال اگر سالن خیلی بزرگی دارید استفاده از تنها یک فرش نمی‌تواند جذاب باشد. برای زیبا جلوه دادن سالن می‌توانید متناسب با اندازه سالن از دو یا چند فرش کوچک استفاده کنید و حتی برای هر بخشی از طراحی متفاوت استفاده کنید.

پس یادتان باشد که اندازه فرش تاثیر زیادی روی زیبایی و جذابیت منزل شما دارد که نباید آن را نادیده بگیرید. با توجه کردن به این نکته در کنار سایر نکات دکوراسیون و چیدمان سلیقه شما برای همگان مشخص می‌شود. این موضوعی است که در هنگام چیدمان جهیزیه و دیدن جهیزیه شما توسط دیگران به چشم می آید. پس با کمال دقت این کار را انجام دهید.

بهترین رنگ فرش برای جهیزیه

اولین نکته در رنگ فرش جهیزیه این است که رنگ آن دقیقا همرنگ با پرده و مبل و سایر وسایل نباشد بلکه مکمل هم باشند. همچنین باید رنگ فرش سفید یا خیلی روشن نباشد؛ زیرا خیلی سریع کثیف می‌شود. اشتباهی که برخی از نو عروسان می‌کنند این است که از رنگ سفید استفاده می‌کنند.

نکته مثبت استفاده از فرش روشن برای جهزیه این است که در ابتدا جذاب و چشمگیر است؛ ولی بعد از مدت زمان کوتاهی با وسایل کثیف مواجه می‌شوند که باعث اذیت شدن فرد می‌شود. در این شرایط باید دائم از پاک کننده‌ها استفاده کند که خسته کننده است.

پس هنگام اقدام برای خرید فرش جهیزیه از خرید فرش تک رنگ جلوگیری کرده و از فرش های طرح دار که رنگ خیلی روشنی ندارند انتخاب کنید. اگر از رنگ روشن خوشتان می‌آید طوسی و خاکستری رنگ مناسبی است.

به تراکم فرش دقت کنید

تراکم یعنی تعداد ردیف پودهایی که در بافت یک متر از عرض فرش ماشینی زده می‌شود. تراکم بیشتر فرش نشان از کیفیت و طول عمر فرش ماشینی دارد. هرچه تراکم بیشتر باشد، کیفیت و طول عمر فرش نیز بیشتر است. فرش‌ها دارای تراکم متفاوت هستند؛ 700شانه، 1000شانه و 1200شانه.

برای جهیزیه عروس فرش 1200 شانه پیشنهاد می‌شود. اما نیازی هم نیست که برای جهیزیه حتما بالاترین تراکم را خریداری کنید. هرچه تراکم بیشتر باشد قطعا هزینه بیشتری هم باید بپردازید. باتوجه به توان مالی‌تان و اینکه نمی‌خواهید در ابتدای زندگی هزینه زیادی را متحمل شوید می‌توانید فرش با تراکم پایین تر را انتخاب کنید. توصیه ما فرش عروس 700 شانه با تراکم 2550 است.

نکته جالب توجه در مورد فرش های مدرن این است که این نوع فرش ها اصلا شانه و تراکم ندارند. در نتیجه اگر قصد خرید فرش مدرن برای جهیزیه دارید، این پارامتر برای شما مهم نخواهد بود

برای خرید فرش مدرن کلیک کنید

پرزهای فرش را بررسی کنید

هنگام خرید فرش جهیزیه به این نکته نیز توجه کنید که هرچه پرزهای فرش ضخیم تر باشند بادوام‌‌تر هستند و هرچه از لطافت و نرمی برخوردار باشند قطعا دوام کمتری خواهند داشت؛ چرا که گردو غبار را راحت جذب کرده و باعث پوسیدگی زودتر فرش می‌شود. البته دقت داشته باشید که در فرش هیا مدرن که از تار و پود تشکیل نشده اند، این موضوع کاملا متفاوت است.

خرید فرش جهیزیه از چه نوعی؟

به طورکلی دو نوع فرش ماشینی و فرش دستبافت وجود دارد و از اسمشان هم مشخص است که اولی به وسیله دست بافته می‌شود و دومی به وسیله ماشین. با این حال فرش ماشینی خود نمونه های مختلفی دارد که فرش مدرن نوعی از فرش ماشینی محسوب می شود. البته برخی این نوع فرش را جدای از فرش ماشینی در دسته سوم جای می دهند. حالا برای خرید فرش جهیزیه انتخاب کدام نوع را در اولویت قرار می دهید؟

از لحاظ کیفیت و قیمت فرش دستبافت بهتر است و قطعا گرانتر. ولی امروزه بیشتر نوعروسان فرش ماشینی را می‌پسندند بخاطر اینکه تنوع در طرح و رنگ زیادی دارد و هر نوعروسی با توجه به سلیقه و علاقه خود می تواند فرش مورد نظر را انتخاب کند.

به ویژه در بین فرش های لایت هنرکده نیکزاد، تنوع قابل توجهی وجود دارد. برای همین است که برای خرید جهیزیه به سراغ این نوع فرش می آیند و استقبال زیادی برای خرید آن وجود دارد.

به جنس فرش نیز توجه کنید

نکته حائز اهمیت دیگر در خرید فرش جهیزیه، جنس فرش مورد نظر است. فرش ماشینی با دونخ اکریلیک(طبیعی) و پلی استر(پلاستیکی) بافته می‌شوند. فرش‌های ماشینی با نخ پلی استر قیمت ارزان تر ولی کیفیت، مقاومت و طول عمر کمتری دارند.

در مقابل آن فرش‌های ماشینی با نخ اکریلیک گران تر ولی کیفیت، مقاومت و طول عمر بیشتری دارند. در بین این دو فرش های پلی استر برای جهیزیه عروس پیشنهاد نمی‌شود. بنابراین به خاطر قیمت ارزان آن را برای جهیزیه عروس انتخاب نکنید.

در مورد فرش های مدرن اگر به سراغ شرکت های معتبر در این زمینه بروید، خیالتان از جنس فرش جهزیه مطمئن خواهد بود. هنرکده نیکزاد به عنوان برترین تولیدکننده فرش های مدرن با عنوان فرش لایت در ایران، از بهترین متریال برای تولید این محصول استفاده می کند.

سخن پایانی

در این مقاله سعی کردیم بهترین نکات خرید فرش جهیزیه عروس را برای شما بیان کنیم. برای اینکه بهترین انتخاب را انجام دهید، حتما به این نکات توجه کنید تا منزلی جذاب و منحصر به فرد داشته باشید. برای انتخاب دقیق‌تر و برتر با کارشناسان ما تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند. خرید فرش جهیزیه اگر با هوشمندی انتخاب شود، تا سال ها زینت بخش منزل شما خواهد بود.

اشتراک گذاری:

در telegram به اشتراک بگذارید
Telegram
در whatsapp به اشتراک بگذارید
WhatsApp
در pinterest به اشتراک بگذارید
Pinterest
در linkedin به اشتراک بگذارید
LinkedIn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی ما

جدیدترین مقالات مجله نساج باشی

از جدیدترین اتفاقات مطلع شوید

عضویت در خبرنامه نساج باشی

جدیدترین اطلاعات، تخفیف ها، کمپین ها و مسابقات را در ایمیل خود دریافت کنید

مقالات مرتبط

فروشگاه
0 علاقه مندی
0 آیتم سبد خرید
حساب کاربری