فروشگاه اینترنتی روفرشی و فرش نساج باشی

اصول چیدمان و خرید فرش بر اساس سایز

خرید فرش

اصول چیدمان و خرید فرش در منزل با توجه به نکاتی همچون رنگ، جنس، شکل فرش و سایز فرش انجام می‌شود. یکی از ابتدایی‌ترین و ساده‌ترین نکات در خرید فرش خوب و پهن کردن فرش توجه به سایز فرش است. اگر شما هم دنبال راه حل آسانی برای پهن کردن اصولی فرش‌هایتان هستید در ادامه با ما همراه باشید.

خرید فرش

اصول پهن کردن و خرید فرش اتاق خواب با تخت دو نفره

پس از خرید فرش برای اتاق خواب، نوبت به پهن کردن آن می‌رسد. اگر یک تخت دو نفره در مرکز اتاقتان قرار دارد اطراف تخت را با دو فرش کناره پر کنید. تصمیم اینکه پاتختی‌ها روی فرش باشند یا خیر با خودتان است. اما اگر تخت دو نفره در گوشه‌ی اتاق قرار می‌گیرد بنابراین شما یک فضای مستطیل یا مربع دارید تا آن را با خرید فرش جدید پر کنید. در این روش باید سایز فرش با طول تخت همخوانی داشته باشد تا هنگام خروج از تخت پاهایتان روی فرش باشد. این بهترین حسی است که با خرید فرش ماشینی مناسب می‌توانید صبح‌ها به هنگام بیدار شدن از خواب تجربه کنید.

اگر برایتان مهم نیست که فرش زیر تخت قرار بگیرد، رعایت قانون دو سوم پایینی تخت را در خرید فرش و پهن کردن آن فراموش نکنید. تنها کافی است از دو سوم پایینی تخت فرش را پهن کنید طوری که پاتختی‌ها روی فرش قرار نگیرند. از مزایای این روش این است که برای خروج از تخت چه از کنار و چه از پایین تخت، پاهایتان روی فرش قرار می‌گیرد.

اما اگر به دنبال خرید فرش کناره هستید، آن را پایین تخت پهن کنید. در خرید فرش دقت کنید طول فرش با عرض پایین تخت تان هم اندازه باشد تا شیک‌تر به نظر آید.

اصول پهن کردن و خرید فرش پذیرایی

در پهن کردن و خرید فرش پذیرایی ابتدا قانون فاصله 45 سانتی‌متری از دیوارها را رعایت کنید و سپس به شکل مبلمان دقت کنید.

اگر مبلمان L دارید، بلندای فرش را در راستای طویل‌ترین مبل قرار دهید. مبل L  باید در کنج پهن شود. اگر دیده شدن کامل فرش، جابجایی برای نظافت و کوبیده شدن احتمالی فرش زیر پایه‌های مبل برایتان مهم نیست، بر اساس یک چیدمان قدیمی می‌توانید کلیه‌ی پایه‌های مبل را روی فرش قرار دهید. اما اگر به این موارد اهمیت می‌دهید بهتر است از فرشی کوچک‌تر استفاده کنید که لبه‌های فرش از مبل فاصله داشته باشند یا با آن مماس شوند.

اما اگر مبلمان غیر L دارید، در روش اول می‌توانید مبلمان را کاملاً روی فرش قرار دهید یا در روش دیگر، تنها پایه‌های جلوی مبل روی فرش باشد. در این روش بیشتر به دنبال خرید فرش 6 متری باشید.

اما اگر فضای پذیرایی به اندازه‌ی کافی بزرگ است و می‌خواهید فرش کاملاً دیده شود یا علاقه‌ای به جابه‌جایی مبلمان برای نظافت ندارید، بهتر است فرش را مماس یا با فاصله از پایه‌های مبل پهن کنید. خرید فرش 4 متری معمولاً انتخاب درستی است.

اصول پهن کردن فرش زیر میز غذاخوری

خرید فرش برای فضای غذاخوری بر اساس تعداد صندلی‌ها انجام می‌شود. در پهن کردن فرش زیر میز غذاخوری در ابتدا تلاش کنید قانون رعایت فاصله 70 سانتی متر بزرگ‌تر از اطراف را رعایت کنید تا به هنگام استفاده صندلی‌ها کاملاً روی فرش قرار گیرند.

اما اگر میز غذاخوری خیلی بزرگ مثلاً 10 نفره دارید همین که هنگام استفاده از صندلی‌ها پایه‌های جلویی روی فرش باشند کافی است. برای میز غذاخوری دو نفره دارید فرشی فقط مختص به فضای غذاخوری انتخاب کنید تا مرز آن را از بقیه فضای منزل جدا کند. البته اگر خانه‌ی کوچکی دارید از قالیچه‌ای کوچک استفاده کنید و یک فضای دو نفره‌ی صمیمی و خصوصی خلق کنید.

اصول پهن کردن فرش راهرو

بهتر است فضای جلوی ورودی با فرش پر شود. فقط فاصله‌ی 5 تا 10 سانتی متری از دیوارهای کناری را رعایت کنید.

در این مقاله سعی شده به طور کامل به انواع چیدمان فرش بر اساس سایز فرش پرداخته شود. امیدواریم پس از مطالعه نکات بالا خرید فرش دلچسب و آسانی داشته باشید.

اشتراک گذاری:

در telegram به اشتراک بگذارید
Telegram
در whatsapp به اشتراک بگذارید
WhatsApp
در pinterest به اشتراک بگذارید
Pinterest
در linkedin به اشتراک بگذارید
LinkedIn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی ما

جدیدترین مقالات مجله نساج باشی

از جدیدترین اتفاقات مطلع شوید

عضویت در خبرنامه نساج باشی

جدیدترین اطلاعات، تخفیف ها، کمپین ها و مسابقات را در ایمیل خود دریافت کنید

مقالات مرتبط

فروشگاه
0 علاقه مندی
0 آیتم سبد خرید
حساب کاربری